Zámecká dovolená

Published by on 6. 9. 2019
Categories: Dovolená

Ludvík II. Bavorský jako dítě vyrůstal na zámku Hohenschwangau. Z jeho komnaty měl výhled na vrchol, na kterém stála zřícenina středověkého hradu, který tu byl v době, kdy místem procházela obchodní solná stezka. Snil a fantazíroval, jak asi hrad ve své době vypadal, jaké měl komnaty a kdo na něm pobýval. V dospělosti na tomto místě nechal vystavět zámek Neuschwanstein. Velkolepý zámek, který se stal i předlohou zámku Walta Disneyho a jeho Šípkové Růženky, jež můžete spatřit v Disneylandu.
Na zámek se dostanete cestou do kopce asi 2 km dlouhou. Kolem zámku je procházka na most, ze kterého jsou ty nejznámější fotografie zámku. Tento pohled stojí určitě za to. Nebo se můžete stezkou jít projít k vodopádku, který je pod mostem. Odsud však moc dobře neuvidíte na zámek. V ranních hodinách uděláte nádherné snímky bez turistů.
neuschwanstein hrad
Interiéry zámku jsou známkou přepychu a luxusu. Úchvatná je například Ludvíkova ložnice v královské modři a s vyřezávanou postelí a obložením. V zámku nechal Ludvík vybudovat i jeskyni, což je rarita, která nemá obdoby. Zimní zahrada s přenádherným výhledem vás uchvátí. Celkově zámek Neuschwanstein nabízí úchvatné výhledy do okolí, které vás ohromí. Výzdoba všech místností je kombinací různých stylů. Vše je propracované do detailu. Zajímavostí je, že v zámku je zavedena elektřina, stupačky i interní telefon.
Necelou hodinu cesty od zámku Neuschwanstein leží zámek Linderhof, který je naprosto odlišný a vůbec byste nehádali, že jej nechal vystavět ten stejný panovník. Zámek Linderhof obklopují zahrady v anglickém i francouzském stylu. Fontána se zlatými sochami, která každou celou hodinu tryská do výše 60 m. V rozsáhlých zahradách jsou různě rozmístěny i další objekty jako je zahradníkovo obydlí, maorský stánek, marocký pavilon či hundingská chýše v germánském styl. Tato stojí určitě také za návštěvu, roste zde strom uprostřed místnosti. V areálu je i lovecká chata, která původně stála na místě zámku, ale Ludvík ji nechal rozebrat a přemístit na místo, kde stojí dnes.
linderhof palace
Pokud vás zámek Neuschwanstein uchvátil a já věřím, že ano. U zámku Linderhof budete omámeni úžasem. Interiéry zámku jsou ještě přepychovější. Na jeho výstavbu bylo použito přes 7 kg zlata a až jej navštívíte bude Vám to jasné. Největší místností zámku je Ludvíkova ložnice, která je opět kombinací jeho oblíbené barvy – královské modři a zlata. Výstavba tohoto zámku stála přes 8 milionů marek.
Ludvík II. Bavorský byl ve čtyřiceti letech prohlášen za šíleného a odveden ze zámku na léčení. Pár dní potom, co byl přijat do léčení i zemřel za nevyjasněných okolností. Jeho tělo bylo společně s tělem lékaře, který jej doprovázel nalezeno v jezeru.