Za sluncem až na Maltu

Published by on 25. 10. 2020

Malý ostrov, který má co nabídnout, leží ve Středozemním moři mezi Itálií a Afrikou. Právě tato poloha ho činí lákavou turistickou destinací. Malta vás okouzlí dlouhými písečnými plážemi, dechberoucími západy slunce a jedinečnými památkami.

Relax i adrenalin na pláži
Jednou z nejpopulárnějších pláží je Golden bay, která nabízí zábavu pro celou rodinu. Od skákacího hradu přes vodní skútry až po osvěžující zmrzlinu, tahle pláž nabízí prostě vše. Pokud dáváte přednost klidu a soukromí, vydejte se raději do zálivu Selmun, kde je pláž sice menší, ale o to krásnější. Nenechte se nikým rušit při potápění a užijte si krásu širého moře naplno.

Na večeři do Valletty
Hlavní město, které si až dodnes udrželo svůj historický půvab a díky tomu bylo prohlášeno za jednu z památek UNESCO. Po vstupu hlavní branou se před vámi rozprostře síť pravidelných uliček, ve kterých naleznete nespočet restaurací s tradiční středomořskou kuchyní. Po večeři zaskočte nakoupit suvenýry do místních krámků.


Západ slunce na útesech
Nejvyšším bodem Malty jsou známé Dingli Cliffs, ze kterých se vám naskytne neuvěřitelný výhled na širé moře, při troše štěstí můžete zahlédnout delfíny na obzoru. Z útesů můžete pozorovat ty nejhezčí západy slunce. Ti odvážnější z vás si mohou přibalit horolezeckou výbavu a zdolat 300 metrů vysoké skály.

Lodí na Gozo a Comino
Na tyto dva menší ostrovy, ležící na sever od Malty, se můžete vydat výletní lodí. První zastávkou obvykle bývá Modrá laguna na Cominu, která je proslulá svou průzračnou vodou a jemným bílým pískem. Příští zastávkou je Azure Window na ostrově Gozo, nejznámější přírodní úkaz na celém souostroví, který rozhodně stojí za návštěvu.


Trhy v Marsaxlokku
Přístav v tomto malém městečku se každou neděli promění v obrovské tržiště, kde můžete zakoupit místní ovoce a zeleninu, čerstvé ryby, tradiční výrobky z Malty a mnoho dalších typických produktů.
Po náročných nákupech se zajeďte zchladit do St. Peter’s Pool, nejnavštěvovanějšího zálivu na jižní straně ostrova.