Vycestujte za minulostí

Published by on 18. 9. 2020
Categories: Dovolená

Že to nelze? To co bylo zkrátka už nelze vrátit zpět, žijeme jen přítomností. Tak dá se říci, že je na tom kousek pravdy, nicméně cesta do minulosti je možná a kdo má trochu fantazie, tak si ji skutečně užije.
zámek hohenzollern
Cestovat do minulosti není vůbec složité, postačí k tomu dopravní prostředek z naší doby a také nemusíte oběhávat sběratele mincí, abyste si tam mohli něco zakoupit. Postačí vám naše reálná měna a někde i platební karta. Dokonce můžete vzít s sebou na cestu do minulosti rodinné příslušníky nebo kamarády. Nakonec si všichni užijete hodně zábavy, a pokud budete mít s sebou moderní techniku, tak nezapomeňte si pořídit nějaké fotografie nebo zajímavé záběry.
přilba rytíře

Otevřete 13. komnatu

Tajemná komnata ukrývala vždy něco zajímavého. Byla většinou zamčená a nedostupná. Také lákala svojí tajemností k otevření, což se některým nemuselo vyplatit. Nebojte, možná jsou i v dnešní době takové 13. komnaty, ale rozhodně to nebudou ty, do kterých se vydáte při cestování v čase.
Kasteláni českých hradů a zámků připravili pro návštěvníky prohlídky historických památek, s názvem Otevřete 13. komnatu. Na vybraném místě vás bude čekat tajemná postava, která tu v minulosti žila, však také bude vědět co nejvíce o tomto historickém skvostu. Samozřejmě vás provede v kostýmu, který byl v její době reprezentativní. Svým vyprávěním vás vtáhne do minulosti a vy sami se můžete zapojit formou tajenkového rébusu do odhalení jisté historické záhady.

Za svoji námahu budete odměněni

Stanete se na chvíli detektivem a po úspěšném vyluštění zapeklité záhady, dostanete za odměnu klíč. Musíte na něj dát pozor a neztratit ho. Je to pouze část. Ještě vám zbývá dalších pár klíčů. Pokud se vám povedlo jich nasbírat alespoň 7, máte vyhráno. Můžete si bez obav vybrat nějaký hrad nebo zámek a tam otevřít jeho tajemnou 13. komnatu, aniž by se vám cokoliv přihodilo. Samozřejmě se jedná o místa, která nejsou veřejnosti dostupná, a přesto odkrývají tajemství minulosti.
visací zámek
Do tohoto projektu je zapojeno pár historických památek, například zámky Kozel, Děčín, Fryštát, hrady Kost, Grabštejn a další. Návštěva hradů a zámků je vždy zajímavá a možná procházka zámeckou zahradou nebo parkem, výborný odpočinek od dnešní uspěchané doby.