Vestavěná skříň přináší celou řadu předností

Published by on 12. 6. 2022
Categories: Business

Jakou hloubku skříně si zvolit

Vestavěné skříně se skutečně vyrábí na míru, to znamená, že nemusí být hluboké jako standardní šatní nábytek, tedy 60 cm. Můžete si hloubku zvolit podle svého uvážení, což se hodí zejména tam, kde chcete ušetřit více místa, například v předsíni. Užší vestavby, řekněme např. jen 40 cm, se hodí zejména pro ukládání obuvi, sportovních potřeb, hraček, krmiv pro zvířata, úklidových prostředků, a pohodlně se tam vejdou i složené oděvy, jako jsou kalhoty, trička, mikiny, svetry, spodní prádlo atp.

vestavěné skříně na míru

V podstatě jeden z mála důvodů, proč volit hloubku skříně 60 cm, je tyč na šatní ramínka. Oděvy na ramínkách zaujímají širší resp. hlubší prostor, ovšem pokud trváte na užší hloubce 40 cm, jde to vyřešit i tak, že se tyč na ramínka ukotví kolmo k zadní stěně a ramínka se vkládají do skříně otočená o 90 stupňů ve srovnání s běžnou klasikou. Řešení je to poměrně jednoduché a není problém o něj požádat výrobce vestavěných skříní.

šaty ve skříni

Bez posuvných dveří to nebude ono

Některé velké šatní skříňové sestavy nabízí dveře křídlové, ale s posuvnými dveřmi získáte ještě jiné výhody. Za prvé nepotřebujete žádné úchyty, dveře jednoduše otevřete prsty či dlaní posuvem do strany i bez úchytu. Za druhé dveře nevisí na pantech, které jsou značně namáhané vahou dveří, ale jsou zavěšené na pojezdovém mechanismu, jehož namáhání je zcela odlišné. Posuvné dveře díky tomu nevyžadují prakticky téměř žádnou údržbu a hlavně nemusíte čas od času dotahovat panty a regulovat polohu dveří, aby šly dobře zavírat a nekřížily se, nebo aby mezi nimi nevznikla velmi široká mezera.

Posuvné dveře také slaví úspěch díky dekoru, jako je např. dub barbolino přírodní H1145 a mnoho dalších motivů, ovšem můžete vsadit i na pastelové barvy bez vzorů, anebo dokonce na čistě bílý dekor dveří. Výrobci v tomto ohledu nabízí skutečně velmi široký výběr.