Tipy na vzdělávací aktivity pro děti

Published by on 18. 5. 2020
Categories: Zboží

Pokud vám současná doba příliš nehraje do karet, co se týče výchovy a vzdělávání vašich ratolestí, je načase se poohlédnout po nějakých nových možnostech a řešeních. Školský systém zaznamenává trochu přerod a naše děti čeká mnoho změn, se kterými se musejí vyrovnat. Jedním zásadním dopadem této zvláštní situace s pandemií je zejména přerušení plynulosti školní docházky.

holčička na houpačce

Školní docházka má své nastavené a po mnoho let ověřené rytmy a cykly, kdy jsou od sebe jednotlivé bloky plné učení a zkoušení oddělovány prázdninami v návaznosti na konkrétní roční období. Díky tomu si děti osvojují povědomí o jistém řádu a také podstatu kombinace práce vs. zábavy. Po každém období plném práce, učení a memorování nových a nových informací, přirozeně přichází doba odpočinku, volný čas a vypnutí od školy a povinností. Tento model byl nyní lehce narušen a současný režim tak může trochu znejistit podvědomí dětí a nabourat jejich psychický vývoj. Stejně tak touto dobou může být postižen negativně i směr jejich znalostí a dovedností.

Nezbývá nám tedy, než se více než kdy předtím zaměřit na poctivou domácí výuku. Nemyslíme tím, abyste nutili své děti sedět doma v lavicích, dávali jim úkoly a zkoušeli je pomocí testů. Jde o výuku více přirozenou. Ne nadarmo se poslední dobou více a více oprašuje motto „škola hrou“. Nejefektivněji se totiž jako děti učíme právě tím, že si jednotlivé zákonitosti můžeme prakticky vyzkoušet, otestovat a dát si sami dohromady, jak vše funguje.

děti kreslí

Které dětské hračky určené k domácímu rozvoji vám můžeme doporučit?

  1. Magnetická tabule na zeď pro děti.
  2. Domečky, kuchyňky, kuchyňské dětské sety.
  3. Odrážedla a kočárky pro panenky.
  4. Indiánské stany, které si mohou samy postavit.
  5. Kostky a puzzle, tahací hračky a hudební nástroje.
  6. Interaktivní, didaktické a motorické hračky, které rozvinou zejména jejich jemnou motoriku.