Stěhování v Kladně je třeba naplánovat v předstihu

Published by on 17. 2. 2021
Categories: Business

Jak si počínat, aby proběhlo stěhování Kladno v poklidu a bez komplikací? Především byste měli začít s přípravami včas, optimální je časová rezerva čtyř až šesti týdnů, kdy je stále dostatek času na zajištění potřebných záležitostí. Jednou z prvních věcí by mělo být parkovací místo, což může být problém v placených zónách nebo na velkých sídlištích. Dále sem patří dostatek balicího materiálu a rozmontování nábytku, s nímž vám mohou pomoci i stěhováci. Složitější situace nastávají tehdy, nejde-li jen o běžné vybavení bytu spotřebiči a rozebíratelným nábytkem, a kdy jsou ve hře např. stroje a zařízení a vybavení dílen nebo garáží atp.

kladenská radnice

Květiny, akvária, televizory, klavíry

Přestěhovat věci v krabicích byste zvládli za jistých okolností sami, ale jsou případy, kdy se stěhovací firma musí potýkat s méně obvyklými předměty.

Akvárium – problém nastává u nádrží nad 80 litrů, které se již nemusí vejít na zadní sedadlo osobního vozidla nebo do prostoru kufru. Velká akvária se musí velmi dobře zabezpečit ve stěhovacím voze před náklonem, posouváním a také před údery nějakými předměty zvenčí. Vyžaduje to speciální postupy a prostředky.

medvídek v krabici

Velkoplošná televize – podobným způsobem se stěhuje i velká televizní obrazovka, je-li to i váš případ, bude nutné o tom stěhováky informovat hlavně včas, aby přijali příslušná opatření.

Květiny – týká se to hlavně velkého počtu rostlin v bytě a také velkých vzrostlých exemplářů o hmotnostech květináčů nad 50 kg, např. ze zimní zahrady. Zde rozhoduje i počasí, zejména venkovní teplota a vlhkost vzduchu, obojí má velký vliv na kondici rostlin, což by mohlo znamenat značné škody hlavně po přestěhování.

Velké kusy nábytku – ty, co se nedají rozebrat, např. klavíry či starožitné postele a skříně, se někdy musí spouštět z oken či z balkonu pomocí kladek, opět je nutné stěhovací firmu upozornit v předstihu, nejlepší je samozřejmě konzultace přímo na místě.