Stahování souborů ze internetu

Published by on 25. 7. 2019

Zpočátku je velmi důležité si dávat pozor na to, jaký typ souboru vlastně stahujete. Když totiž stahujete nějaký soubor, nemusí se vždy jednat o „čistý“ soubor, tím myslím, že může obsahovat vir, který může naprosto poničit vaše zařízení a vyčištění od virů se většinou ani nevyplatí finančně, tudíž tento skutek vede ke koupi nového přístroje, což jak jsem již zmínila, nevede k žádnému dobrému cíli. Nové zařízení stojí mnohdy více peněz než oficiální program s licencí.
stáhnout zdarma

Legální stahování

Teď si povíme něco o tom, že si můžeme stahovat soubory i legálně. Samozřejmě se nebude jednat o programy, které budou plnit funkci na 100 %. V tomto případě se jedná o zkušební verze nebo beta verze. To slouží za účelem, aby si budoucí klient vyzkoušeli, jestli jim bude program vyhovovat. Není divu, nikdo by nechtěl utratit tisíce, skoro desetitisíce třeba za Photoshop, se kterým poté nebude uživatel zcela spokojený. Ještě je tu možnost, že si zakoupíte elektronickou verzi programu, přičemž ihned po koupi obdržíte certifikační kód, který vás opravňuje k používání plné verze.

Omezení nelegálního stahování

Už několikrát tu byly různé projekty, aby došlo k odstranění „pirátských“ souborů z internetu, aby se nemohly šířit mezi veřejnost. Třeba Google přišel s nápadem, že chce filmy, seriály, dokonce i muziku odstranit ze serverů, které na titul nemají právo. Došlo k vytvoření placeného Google Play, kde jsou filmy ke koupi, muziku můžete zakoupit rovněž. Nicméně druhá část plánu moc nevyšla.
stáhnout a odeslat

Souvislost s politikou

Jak bývá zvykem, o takovýchto tématech debatují i naši zákonodárci. V Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky dochází ke střetu zájmů v této oblasti. Jsou zde zástupci trochu konzervativní, kteří chtějí nelegálnímu šíření souborů zabránit. Na druhé straně nalezneme i zástupce, kteří naopak chtějí tuto věc podpořit a pozměnit zákon, aby mohlo dojít k volnému šíření souborů. Kupodivu nedošlo ještě k žádnému výsledku a věc je stále otevřená.