Šikovné skrýše v interiéru, se kterými získáte prostor navíc

Published by on 17. 2. 2021

V první řadě byste se měli zbavit všech věcí, které nutně nepotřebujete. Teprve poté můžete začít efektivně vytvářet nový úložný prostor. Ideální je, když si necháte vyrobit nábytek na míru, a to zejména v případě podkrovních bytů, kde jinak nebudete schopni využít potenciál veškerého místa. Menší věci můžete dokonce uskladnit na stěnu nebo je zakomponovat do interiéru tak, že nebudou překážet a pohledově budou vypadat hezky uklizené.

Knihovna interiér pohovka

Pamatujte, že nepotřebujete mnoho nábytku

Možná si myslíte, že potřebujete na audiovizuální techniku speciální stolek. Mnohem lepší je zavěsit televizi jednoduše na zeď, protože to zabere mnohem méně místa. Mnoho úložných prostorů můžete schovat také do rozkládací pohovky, pod postel nebo do šikovného konferenčního stolku, kterých dnes seženete nespočet a v nejrůznějších designech, barvách a materiálu.

Máte vysoké stropy nebo další patro? Pokud ano, máte jedinečnou příležitost pro patrovou postel nebo samonosné schody KMK design, pod které můžete umístit knihovnu, šatní skříně nebo dokonce celou kuchyň. Rozhodnete-li se pro klasické schodiště, můžete pod každý nášlap schovat zásuvku, do které dáte menší předměty, dokumenty nebo například knihy. Nezáleží na tom, co přesně potřebujete uskladnit. Nebojte, vše uložíte, jen v malém bytě musíte být trochu kreativnější.

Minimalismus poličky lampa

V detailech je síla

Rozhodně byste se měli soustředit na to, aby celý interiér nebyl přeplněný nábytkem. Abyste ponechali vzdušnost, je ideální zvolit bezúchytkové řešení dvířek a spoléhat se spíše na uzavřené skříňky, než otevřené police. To bude nejen vypadat elegantně, ale také budete mít méně práce s úklidem. Nejdůležitější ovšem je, abyste si ještě před nákupem čehokoli přesně rozmysleli, kam předměty umístíte a kolik jich bude. Bez plánování nebudete přesně vědět, kolik úložného prostoru potřebujete.