Proměňte staré podkroví v útulný domov

Published by on 6. 9. 2020
Categories: Domov

Podkrovní bydlení je v kurzu. Bydlet až úplně nahoře pod samotnou střechou je romantické, ať už se jedná o klasickou venkovskou chalupu anebo městský byt. V každém případě vám takové bydlení nabízí maximum soukromí a krásný výhled. Ovšem před podobným stěhováním je na místě zvážit také případná negativa.
staré podkroví

Problémem bydlení v podkroví nebo na půdě, chcete-li, jsou především šikmé plochy, což znamená, že s tradičním pojetím nábytku či uspořádání bytu v takovém prostoru příliš nepochodíte. Podobně můžete očekávat těžkosti také v oblasti výrazných změn teplot, neboť prostor přímo pod střechou se velice rychle prohřeje anebo naopak prochladí, záleží, jaké zrovna venku panuje počasí.
Nicméně jasné je, že ten, kdo si chce udělat svůj domov právě pod střechou, jistě najde způsoby, jak tyto potíže efektivně vyřešit. Prudké změny teplot vyřeší kvalitní zateplení, a pokud jde o skosené prostory, můžete si objednat nábytek na míru.
dalekohled v podkroví
Takže se vlastně jedná o velkou příležitost, jak si vybudovat zcela jedinečný prostor, ve kterém se vám bude skvěle bydlet. To, že si budete muset mnoho věcí nechat zhotovit na míru, vás prakticky donutí k tomu, abyste si vše zařídili podle svých vlastních představ tak, jak se vám to bude nejvíce líbit.
Jedná se tedy o velkou šanci vytvořit si dokonalý a útulný domov, který si zamilujete. A pokud náhodou osídlíte nějakou starší půdu, neváhejte a udělejte ze starých dřevěných trámů dominantu celého prostoru. Dřevo je krásný přírodní materiál, který dodá vašemu bydlení dokonalý vzhled. Není proto nic lepšího, než nechat dřevěné trámy dominovat tomuto prostoru a doplnit je krásným dřevěným nábytkem z masivu, který si necháte zhotovit na míru svým potřebám.
Navíc, dřevo se bude skvěle doplňovat také s vašimi vlastními výrobky, ať už se pustíte to patchworku, pletení či malování. Dřevo v kombinaci s příjemně měkkým textilem je sázkou na jistotu, jak vytvořit z obsazeného prostoru útulný domov.