Proč trčet na jednom místě?

Published by on 1. 12. 2018

Dovolená, to je něco docela jiného než každodenní rutinní život. Dovolená je tu od toho, aby člověk zapomněl na každodenní povinnosti a aby si dopřál něco, co si nikdy jindy než o dovolené dopřát nemůže.
Jeden se nechá v době takového volna dovézt na jedno jediné tu více a tu méně vzdálené místo, tam se rozvalí a pilně se oddává nicnedělání, zatímco jiný…
mobilní dům v kempu
Jiný chce poznávat nové kraje. Počínat si třeba jako Kolumbus, byť už dávno nemá naději na to, že by někde objevil nějakou tu novou a neznámou Ameriku.
Jenže takové přemísťování se po cizích krajích nebývá jednoduchá záležitost. Někde vás vyjdou taxíky a podobná vozidla na učiněný majlant, jinde člověk při použití veřejné hromadné dopravy riskuje majetek, zdraví a někdy i život, a ještě jinde třeba nějaká ta doprava zcela schází a člověk by se tak musel pohybovat leda tak po svých, což ale záhy vzdá, protože z toho bolí nohy a člověk přesto skoro nikam nedojde a nic si neužije. A shánět si navíc při každém zastavení nějakou tu střechu nad hlavou, kdy by mohl hlavu složit…
A proto nejednou přijde vhod taková doprava obytným vozem, oním křížencem mezi skutečným domem a automobilem.
Díky takovému obytnému vozu lze dosáhnout toho, čeho by jinak člověk dost možná nikdy nedosáhl. Stačí si koupit nebo spíše jen pronajmout a pak už stačí jenom dupnout na plyn a zamířit tam, kam je libo.
mobilní dům s pergolou
Pokud si člověk takový obytný vůz pronajme, nemusí se starat o jeho technický stav, což za něho dělají jiní, nemusí za něj platit ani zdaleka tolik, kolik by platil za jinou formu dopravy a za bydlení při svých zastávkách, nemusí se ani pídit po obchodech, protože si všechno nezbytné může naložit klidně i již doma a vézt si to s sebou. Nemusí do restaurací, protože si klidně uvaří i v tomto „domku na kolečkách“, může se natáhnout a schrupnout si, kdykoliv si zamane, a pak jet zase dál. Může se tu kdykoliv umýt, dojít si na WC, zatopit si, může si sem kdykoliv naložit a kdykoliv zase vyložit třeba jízdní kolo nebo nějaký ten zahradní nábytek.
Člověk je tady v komfortu a zároveň naprosto nezávislý, může tu být sám nebo s tím, koho se rozhodne vzít na onu pouť s sebou.
Stačí jenom si takový obytný vůz pronajmout, za nějaké ty čtyři tisícovky na den, popadnout svůj řidičský průkaz (béčko vesměs stačí) a vyrazit za hranice všedních dnů jako… jako… jako dejme tomu tryskový šnek. Který má podobný domeček sice též, ale podobné rychlosti a dalších vymožeností přesto nikdy nedosáhne.