Plot je základ domu

Published by on 12. 4. 2021
Categories: Business

V dnešní době existuje nespočet druhů plotů a každý z nich má jiné vlastnosti. Nejčastější variantou plotu je dřevo, pletivo, nebo beton. Ať už zvolíte jakoukoliv verzi, účel bude stejný a to vytyčit hranici pozemku a zamezit vniknutí zloděje. Každý z nich se od sebe liší a každý má jiné vlastnosti. Pokud se budete rozhodovat, jaký plot postavit, tak se zaručeně zaměřte na betonový plot a cenu od Montazmpc.

Plot (4)

V dnešní době je nejčastější verzí pletivový plot, který je rozšířený jak u nás, tak v zahraničí. Tento plot není nikterak nákladný a jeho realizace je poměrně rychlá. Plot není omezen rozlohou a dá se vystavět na jakémkoliv místě. Dále se dá opatřit ostnatým drátem, který zabrání proniknutí zloděje. Zabraňuje také proniknutí zvěře, která dokáže v zimním období poškodit ovocné stromky. Jedinou nevýhodou je, že je přes plot vidět. Ovšem tento nedostatek se dá napravit porostem za plot.

Plot (5)

Plot dřevěný je oblíbený u chat a chalup a často se s ním setkáváme v horských oblastech. Dále se dřevo využívá spíše na výplně plotů či na jiné věci. Nevýhodou tohoto plotu je neustálé ošetřování, aby vydržel dlouhé roky. Na druhou stranu není jeho realizace nákladná ani zdlouhavá.

Plot betonový je svými vlastnosti jedničkou na trhu a jen těžko se bude překonávat. Na jeho realizaci nepotřebujete žádné stavební povolení a plot může dosahovat výšky až 3 metrů. Jeho výhodou je protihluková a povětrnostní bariéra a také naprosté soukromí. Na výběr budete mít hned několik dekorů a výplní, které si můžete zvolit. Navíc nepotřebuje během let skoro žádné ošetření a, i když je finančně dražší, tak se Vám časem vyplatí.

Pokud tedy plánujete postavit nový plot, protože stávající sotva stojí, tak zvolte variantu betonového plotu. Zaručeně se Vám bude výsledná práce líbit a plot Vám vydrží dlouhé roky i bez ošetřování.