Na zimní dovolenou nepodceňte výběr oblečení

Published by on 13. 5. 2022
Categories: Zboží

Rádi trávíte zimní dovolenou na horách? Není nic krásnějšího než zasněžené kopce, zamrzlé rybníky a třpytivá pokrývka bílého sněhu pod nohami. Na horách nejraději trávíme čas lyžováním, ať už sjezdovým nebo běžeckým lyžováním. Navíc i pro děti jsou zimní sporty velmi oblíbené. Kromě lyžování také děti rády bruslí a především sjíždějí kopce na sáňkách a bobech. Protože v zimě bývá dost často sychravé počasí se sněhovými přeháňkami, je třeba dbát na výběr teplého a funkčního oblečení.

sedačková lanovka

Pro sebe i děti je základem nepromokavá bunda a kalhoty. V obchodech se sportovním oblečením najdete hned několik typů lyžařských bund a lyžařských kalhot. Bundu i kalhoty vybírejte nejen podle vzhledu a velikosti, ale také se zaměřte na její funkční prvky. Každá bunda i kalhoty jsou označena velikostí vodního sloupce. Čím vyšší číslo je, tím větší nepromokavost oděv zajišťuje. Do klasických horských podmínek si vystačíte s minimálním vodním sloupcem 5000 mm. Pro menší děti místo bundy a kalhoty pořiďte raději kombinézu. Ta je skvělá v tom, že dětem se nevyhrnují záda, takže zůstanou při zimních hrátkách v teple a suchu.

běžecký areál

Skvělé zimní kombinézy vyrábí i značka Didriksons 1913 C-store.cz. Kombinéza je vybavena odnímatelnou kapucí a je zateplena dutým vláknem. Velikost rukávů, nohavic a velikost v pase si snadno upravíte. Kombinéza také obsahuje reflexní prvky, které se na svahu mohou hodit. A nejlepší na tom je, že má kombinéza prodlužovací rukávy a nohavice, takže dítěti vydrží i dvě sezóny. Velikost vodního sloupce je 10 000 mm. I spodní vrstvy jsou důležité. Do hor si přibalte kvalitní termoprádlo, které vás udrží v suchu a v teple. Vybrat můžete třeba to, které je vyrobené z merino vlny. Vlněnou můžete mít i mikinu nebo čepici. Pro procházky pak volte teplou zimní obuv a teplé nepromokavé rukavice. Ty se budou hodit zvláště dětem.