Má hypotéka bez dokládání příjmů skutečně tak širokou klientelu?

Published by on 8. 12. 2021
Categories: Ekonomika

I v dnešní době je jedním z nejběžnějších způsobů financování bydlení hypotéka. Není tedy divu, že existuje spousta nejrůznějších druhů a typů, takže si může vybrat skutečně téměř každý. Zdálo by se tedy, že mít vlastní bydlení není nic složitého, avšak opak je pravdou.

Problémem jsou současné vysoké ceny nemovitostí. Díky nim je potřeba si tímto způsobem půjčit mnohem více peněz, což znamená delší splácení. A to rozhodně není něco, co by se zdaleka každému chtělo.

I tak lze však říci, že jsou některé typy hypotéky oblíbenější než jiné. A jednou z těch dlouhodobě populárních je i hypotéka bez dokládání příjmů https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/penize-ihned/. Ta se od ostatních liší v tom, že zde žadatel nemusí prokazovat svůj čistý měsíční příjem.

klíč od nového domu

Na první pohled by se tedy zdálo, že je vhodná pro celou řadu potenciálních zájemců. Koneckonců, většina z nich je odmítnuta právě proto, že nesplňují požadavky právě na čistý měsíční příjem. Avšak tak tomu rozhodně není.

Problémem je především fakt, že i když není nutné prokazovat příjem, stále musí dlužník onu částku splácet. A pokud nebude mít dost peněz, aby mohl svým závazkům dostát, musí počítat se sankcemi. A ty bývají u tohoto typu hypotéky velmi tvrdé.

hypoteční kalkulačka

Je to samozřejmě proto, aby si poskytovatel zajistil, že své peníze skutečně dostane zpět, a to včetně úroků. To je pro něj velmi důležité, koneckonců právě díky tomu si vydělává na svou činnost. Z tohoto důvodu používá nejrůznější prostředky, aby si zajistili, že dlužník svým závazkům dostojí.

Toto je právě jeden z problémů, který si mnoho lidí neuvědomuje. Je potřeba si dobře spočítat, zda si ji skutečně můžeme dovolit. A to není něco, co by mnoho lidí dokázalo. Především lidé z nižších sociálních poměrů mají problémy finančně dlouhodobě plánovat, díky čemuž mohou snadno spadnout do dluhové pasti. A to by je rozhodně něco, čemu je dobré se vyhnout.