Loučíte se se starým autem?

Published by on 18. 4. 2022
Categories: Business

Většina rodin má auto jako dalšího člena rodiny. Auto má jméno, někdy dokonce slaví svátek a na Vánoce pod stromeček dostane třeba vodu do ostřikovačů.

Není divu, že když naše auto, ten náš miláček, přestane z různých důvodů vyhovovat, nebo už je častěji v opravně než na cestě, je pro nás těžké se s ním rozloučit. V jednu chvíli si ale uvědomíme, že další investice do starého auta už se vážně nevyplatí a nezbývá než se začít poohlížet po novém autě.

Koupě nového auta je většinou velký zásah do rodinných financí, ale naštěstí je tu řada možností, jak celou částku poskládat dohromady. Půjčka, leasing, ale třeba i hypotéka nám určitě k vysněnému vozu dopomohou.

auto

Zůstává však otázka, co se starým ojetým autem. Nikdy nejsme dost bohatí, abychom odvezli ještě pojízdné auto na šrotiště. Vždy se vyplatí auto ještě výhodně prodat. Nemyslíme tím žádný podvod a stáčení tachometru, ale auto, které už je například pro vaši rozrůstající se rodinu malé, může vyhovovat dalšímu, zatím bezdětnému páru. Nebo někomu, koho baví si auta sám opravovat, ten si z vaší ojetiny může udělat ještě pěkné žihadlo.

Pro případ, že chcete vaše auto výhodně prodat je tady výkup automobilů.

Většina firem, které vykupují auta, má na internetu online formulář, do kterého můžete zadat údaje o svém autě a okamžitě budete vědět, jakou má vaše auto hodnotu. Můžete to vyzkoušet na více stránkách, pokud si myslíte, že vaše auto má hodnotu vyšší, než vám vyjde u první firmy.

auto

Výkup automobilů ale není jen pro auta, která jsou ještě pojízdná a která si tím pádem může ještě někdo koupit a užít. Výkup automobilů se týká také nepojízdných aut, protože i nepojízdné auto je složeno ze součástek, které se dají použít na opravu jiných aut.

Musíte se chtě nechtě rozloučit se svým milovaným autem, které vám poctivě sloužilo několik let? Prodejte ho do výkupu aut a ono poslouží ještě někomu dalšímu.