Lidé a volný čas

Published by on 24. 5. 2023

Každý by měl mít nějakou činnost, kterou má rád, kterou dělá rád a které se věnuje ve svém volném čase. Může to být cokoli, ale musí to být něco, u čeho se uvolní, a to mu dodá lepší náladu.
blondýna s batohem
Své zálibě se povětšinou věnujeme od malička, kdy nás naši rodiče zapsali do nějakého zájmového kroužku y my si jen časem vymezili svůj největší zájem. Někdy se však stane, že už jsme více méně dospělí, ale pořád jsme nenašli tu svoji vášeň. Přináším tedy pár nápadů, které můžete vyzkoušet, a třeba vám pomůžou při hledání. Nebo třeba vás to jen navede a vy ho najdete sami. Seznam není kompletní. Existuje ještě mnoho jiných zajímavých věcí, kterým se můžete věnovat. A nebojte se experimentovat. Můžete třeba vymyslet i něco nového. Nebo se ptejte svých přátel, známých, své rodiny, co si myslí, že by vás bavilo, popřípadě co by se k vám hodilo. Ať už řeknou cokoli, seberte odvahu to vyzkoušet. Nikdy nevíte, v čem se najdete. Třeba já… nikdy jsem si nepřišla trpělivá a pečlivá, ale mezi mé zájmy patří i výroba bižuterie. Upřímně, jsou to občas nervy a sama se divím, že jsem to ještě nevyhodila z okna, ale tím bych ublížila jen sama sobě, to je jasné. Takže sami vidíte, že i když máte pocit, že pro danou činnost nemáte vlohy, i tak to zkuste. Všechno se dá naučit. Tak s chutí do toho.
cvičení u vody
·         Pletení
·         Háčkování
·         Vyšívání
·         Výroba bižuterie (z korálků, drátků, bavlnek, …)
·         Kreslení
·         Malování
·         Chemické pokusy
·         Šachy
·         Psaní krátkých povídek
·         Čtení knih
·         Čtení komiksů
·         Fotografování
·         Úprava fotografií
·         Točení videí
·         Stříhání videí
·         Kaligrafie
·         Dobrovolné práce
·         Chov a péče o zvířata
·         Venčení psů
·         Hlídání dětí
·         Výroba věcí ze dřeva
·         Vaření
·         Pečení
·         Sledování filmů, seriálů, dokumentů, …
·         Hraní deskových her, karetních her
·         Dělání kouzelnických triků
·         Sportování – fotbal, florbal, hokej, basketbal, volejbal, tenis, ping-pong, tanec, jóga, pilates, zumba, spinning, posilování, běh, atletika, turistika, lukostřelba, …
·         Trávení času s přáteli