Když se manželství nevydaří

Published by on 17. 12. 2018
Categories: Životní styl

O rozvodech se toho traduje docela dost. A pokud už se o nich mluví, pak nejednou i v humorném duchu, jenž ovšem zpravidla není ničím jiným než jen sebeobranou před připomínáním si toho, že rozhodně o žádnou legraci nejde. Ani to nemůže být veselé – protože jak najít humor v tom, že dva lidé, kteří spolu chtěli žít do konce života, nakonec zjistili, že spolu žít vůbec nemohou, že je to pro ně nesnesitelné?
rozchod rodičů
O rozchodech těch, kdo byli manželi, se říká třeba:
– že jsou vždy z viny obou stran – jak manželky, tak tchýně
– že hlavní příčinou rozvodu je svatba
– že manželky jsou horší než lupiči, protože zatímco lupiči žádají peníze nebo život, manželky chtějí obojí
– že je manželství jako obléhaná pevnost – kdo je venku, chce dovnitř, a kdo je uvnitř, chce ven
A to poslední prostě někdy platí. Dost často to platí. Že se dva nakonec rozhodnou jít od sebe.
Někdy se ti dva na tomto tématu shodují a vše probíhá relativně hladce, občas se jejich názory liší a pak to rozhodně není legrace. Třeba když dojde na další tematický vtípek o tom, že jsou ženy jako tornádo, tedy že přicházejí jako něžný vánek, a když odcházejí, berou s sebou domy, auta,… Což ale vyvolává úsměv jen u toho, kdo to osobně nikdy nezažil.
V reálu prý podávají žádost o rozvod nejčastěji ženy, v průměru po šesti letech trvání manželství, ovšem může to být i z vůle obou stran po kratší stejně jako delší době soužití.
Ideální prý je, když se ti dva, jichž se to dotýká, dohodnou na všech podrobnostech mimo soudní síň. To je ten nejlepší způsob, jak ušetřit své peníze, čas a logicky i nervy. Protože s dvoutisícovým poplatkem soudu nic nenaděláte, ale s platbami za advokáty, kteří berou tisícovku až patnáct stovek na hodinu, se něco udělat dá, a pokud se manželé dohodnou, na právnících leckdy i dost ušetří.
rozpad rodiny
A mimo peněz se tím ušetří i dost času. Protože když se oba manželé dohodnou na všem ohledně majetku a potomků, mohou od sebe být už za tři až šest měsíců, zatímco jinak se to může vléct i déle než rok.
Je tu tedy dost proměnných, na nichž záleží, jak bude všechno probíhat a kolik bude stát. Záleží na tom, jak dlouho se ti dva budou tahat o majetek, o děti, jak dlouho budou řešit alimenty.
Podle právníků vyjde jednoduchý rozvod po dohodě obou manželů na necelých dvacet tisíc korun, zatímco v případech složitějších to mohou být i statisíce.
A proto – rozvádíte-li se, zkuste se ještě aspoň jednou jedinkrát, naposledy, nějak dohodnout. Abyste ušetřili čas i peníze. Protože jak před okamžikem zaznělo, můžete díky jednoduchému jednání na právnících ušetřit tolik peněz, že se za ten zbytek budete moci rozvést ještě několikrát.