Když chtějí děti k prarodičům

Published by on 22. 9. 2021
Categories: Děti

Pokud chtějí vaše děti na víkend ke svým prarodičům a vašim rodičům by nevadilo, pokud by u nich děti zůstaly, měli byste si promyslet, zda byste je alespoň přes noc u babičky a dědy nechali. Je možné, že se vašim dětem dokonce nebude chtít ani domů a budou moc rády, pokud budou moct jezdit i více než na jednu noc ke svým prarodičům a to pravidelně.

pán a miminko

Pokud to navíc nebude prarodičům vadit, děti z něčeho takového budou mít jistě velkou radost. Možná, že i vy jste jako děti jezdívali ke svým prarodičům na víkendy a velmi jste se na něco takového těšili, protože jste se u nich například cítili lépe, než doma. Možná, že pokud jste věděli, že zrovna tento víkend nebude moct k prarodičům jet, byli jste z toho velmi smutní a odpočítávali jste dny a minuty do doby, než k nim zase budete moct jet. Je opravdu mnoho lidí, kteří to jako malí takhle měli. Je ale pravda, že tehdy to byla jiná doba. I dnes se ale najdou děti, které rodiče posílají na víkend k prarodičům, ale je jich jen velmi málo.

pán a dítě

Jestliže by vaše dítě projevilo zájem zůstat na víkend u prarodičů, domluvte se s nimi, zda by k tomu mohlo dojít. Je možné, že vaše dítě začne pravidelně trávit víkendy tak, že jednou bude u rodičů maminky, druhý víkend u rodičů otce a třetí víkend doma. I něco takového se nabízí, ale je potřeba, aby s tím všichni souhlasili, protože bez toho to nepůjde.

Pokud budou prarodiče souhlasit, ale vy budete mít pocit, že to říkají jen tak, dítě tam raději nenechávejte, aby se například nestalo, že by dítěti něco chybělo, nebylo mu něco, co je důležité, poskytnuto nebo daní lidé nebyli naštvaní, že u nich vaše dítě zůstalo, i když jsou prarodiče daného dítěte. Lidé jsou dnes různí a jsou tací, kteří ocení, pokud u nich může vnouče zůstat. Jsou ale i tací, kteří něco takového neocení, což je velmi smutné, ale bohužel v dnešní době velmi časté.