Kdy, kde a s kým začít

Published by on 1. 11. 2019
Categories: Děti

K rozhodnutí hrát fotbal dochází u dětí ve většině případů spontánně už někdy v šesti letech. Často se to kryje s nástupem do školy, kdy se začne rozhodovat, do jakého zájmového kroužku se zapojí. Slavní fotbalisté jsou v dětských očích největší hrdinové. A oni se jim chtějí vyrovnat. Pokud za vámi váš syn či dcerka přijdou s tímto přáním, podpořte je. Bude vás to sice stát trochu času navíc, ale určitě se to vyplatí. První tréninky bývají v odpoledních hodinách a na ty první bude potřeba váš doprovod.
Starší fotbalisté
Alespoň se přesvědčíte, v jakých podmínkách vaše dítko trénuje. A určitě budete mile překvapeni profesionalitou jejich trenérů. Bývají to většinou aktivní hráči místního klubu, kteří tento sport mají rádi a svoje zkušenosti dětem předají. Přibližně po půl roce začnou vaše ratolesti zvládat i cestu na trénink buď sami, nebo ve společnosti spoluhráčů. Tento druh sportu vytváří mezi dětmi pevná přátelství a vyžaduje kolektivní spolupráci.

Malí fotbalisté

Aby je to bavilo

Tréninky mladších i starších žáků bývají fyzicky náročné. Je potřeba zpevňovat svalstvo nejen nohou, ale celého těla. To se někdy malým sportovcům samozřejmě moc nelíbí. A tehdy je občas potřeba své děti povzbudit. Protože tu platí dvojnásobně, že bez práce nejsou koláče. Asi po roce se situace srovná a děti si na větší zátěž zvyknou. Motivací se jim stanou meziklubová utkání, ve kterých mají poprvé možnost porovnat síly s protivníkem. A první vyhrané utkání všem nahradí občasné strádání na tréninku. Společné výjezdy do okolních fotbalových klubů kolektiv utuží. Velkou pýchou všech malých hráčů jsou i jejich první dresy. S čísly. To je spojuje se spoluhráči a začnou táhnout za jeden provaz. Což je výhrou pro každého trenéra. Je to zúročení jeho záslužné práce, kdy se z bandy rozjívených dětí vytvoří družstvo. Sport se stane součástí života vašich děti. A co více si přát?