Jak zajistit, aby byl download videa z YouTube bezpečný

Published by on 2. 9. 2021
Categories: Business


Jednou z oblíbených činností, která většina z nás provozuje, je sledování videí na internetu. Nejčastěji je k tomuto účelu používána webová stránka YouTube, a není divu. Najdeme zde tisíce videí na kterékoliv téma, které nás napadne. To znamená, že máme před sebou mnoho hodin zábavy. A je samozřejmě pravděpodobné, že si zde najdeme nějaké oblíbené.

To vše je pochopitelné, ale vždy je zde riziko, že právě to, které se nám líbí nejvíce, bude smazáno. A ať už důvod bude jakýkoliv, znamená to jediné: už se na něj nepodíváme. I to je důvod, proč mnoho lidí zajímá download videa z YouTube, případně jiné preferované stránky.

pouštění videa na mobilu

Avšak je nutné si také uvědomit, že rozhodně není v zájmu společnosti YouTube aby stahování umožňovala. Koneckonců, peníze dostává za návštěvu stránky. A pokud si lidé budou videa stahovat a sledovat je v počítači, důsledkem bude snížení zisku. To je něco, čemu se chce každá společnost vyhnout.

To je také důvod, proč neexistuje žádná oficiální stahovací program pro stahování videí z internetu. Jistě, najdeme jich mnoho, avšak všechno jsou to produkty nadšenců, kteří se snažili obejít zabezpečovací systémy, které právě tomuto brání. A svá díla dali (obvykle volně) ke stažení, aby je mohli použít i ostatní.

Mnoho běžných uživatelů to samozřejmě uvítalo, avšak jen málokdo si uvědomuje rizika, která to přináší. V první řadě nemáme žádnou záruku, že onen program bude fungovat tak, jak má. Navíc nám i může poškodit počítač.

sledování YouTube na chytré televizi

Případně také může obsahovat virus, který bude posílat naše osobní informace třetí straně, která je potom může zneužit. A to je samozřejmě něco, čemu je dobré předejít.

Nejlepší by samozřejmě bylo žádný z těchto programů nestahovat ani nepoužívat, avšak vzhledem k tomu, že je to jediná možnost, jak si video stáhnout, to není příliš reálné. Proto je dobré mít alespoň aktivní a aktuální antivirový program, který vás na případné nebezpečí upozorní. Jistě, není to stoprocentní ochrana, ale rozhodně lepší, než nic.