Hypotéka bez doložení příjmu aneb pomoc i pro nezaměstnané

Published by on 17. 3. 2018
Categories: Ekonomika

Je mnoho důvodů, kdy zkrátka je zapotřebí získání vyššího finančního obnosu. Hypoteční úvěr není jen řešením v rámci získání vlastního bydlení. Tento typ úvěru má mnohé výhody, mezi které náleží získání vyšší finanční částky a možnost rozložení splácení na delší dobu, tj. i na několik desítek let.

Je mnoho lidí, kteří v dnešní době nedisponují stálým příjmem. Je hned několik důvodů, kdy je tak možno být bez pravidelného příjmu, ať už je to v případě ztráty zaměstnání, při dobrovolné výpovědi v zaměstnání z jakéhokoliv důvodu apod. Další častou skupinou jsou v tomto směru podnikatelé, neboť jejich příjmy mohou být každý měsíc velmi odlišné.

střecha z eura

Avšak i tito lidé potřebují získat finanční prostředky a zároveň nejsou v natolik těžké situaci, že by nebyli schopni splácet hypoteční úvěr v pravidelných měsíčních splátkách.

Zde je snadné a efektivní řešení, které nabízí hypotéka bez doložení příjmu. Právě tento typ úvěru je pro ty, kdo se potýkají s problémem v rámci prokázání či nemohou doložit příjem.

Kde získat tento finanční produkt?

Především se jedná o ideální řešení pro ty, kteří právě nedisponují vyšší bonitou a tak nejsou zejména ze strany bankovního sektoru shledány jako vhodní žadatelé pro získání úvěru. Nicméně i zde platí, že každá finanční instituce potřebuje znát příjmy a výdaje žadatele, avšak vše je v rámci benevolentnějšího přístupu ohledně dokládání dokumentů i co se týče žádnosti o úvěr. Zde platí, že je důležité zmapovat situaci i dostupných poskytovatelů, aby hypotéka bez doložení příjmu byla opravdu efektivní.

zelený nápis

V tomto případě si však můžete být jisti, že se nejedná o nadměrnou administrativní zátěž. Stejně tak lze získat i obdobně nižší úrokovou sazbu jako mají klasické bankovní hypoteční úvěry. Podmínkou je jištění zástavním právem k nemovitosti. Vlastníkem nemovitosti můžete být nejen vy, ale rodiče, příbuzní apod.