Cesta kolem světa

Published by on 17. 6. 2019
Categories: Dovolená

Protože netuším, odkud který čtenář je, vezmeme to namátkou. Tak například, chcete vidět poušť? Není problém, máme ji na Třeboňsku, konkrétně u obce Vlkov. Je zde opravdový písečný přesyp. Pravda, velbloudy tu nepotkáte, ale také vás nepřepadne horda zdivočelých beduínů.
Cestovatel u řeky
Ufff, to je horko že? Nemáte ho rádi? Že byste raději na Sibiř? No, není problém. Vycestuje do Votic, Jankova nebo Miličína. Když si uděláte výšlap, budete na Sibiři. Tato oblast se tak nazývá již pěkně dlouho. Jasně, že sem musíte v zimě, v létě na této Sibiři sníh nenajdete.
Aha, historici se ozývají, že by rádi do Babylonu. Také není problém, schválně si dejte tento název do map a uvidíte. Ne neprozradím, kolik jich u nás je. A to vám mapy vypíšou jen ty oficiální názvy. Tak si vyberte Babylon nejblíže k vám a pozdravte tam královnu Nefefeferminti, nebo jak se jmenovala.
A do Damašku, že byste také chtěli. Tak jeďte do Třemešné ve Slezsku. Zde můžete třeba vidět i skoro poslední úzkorozchodnou trať, což je velká rarita. A můžete se i svézt.
Cestovní přívěs
Půjdeme spolu do Betléma dudláj dá… Aha, ještě nejsou Vánoce, no to nevadído Betléma můžeme i tak. Je to malá osada, která doma máme. Stejnojmenná přírodní památka je i u Brna.
Co takhle kousek Itálie? Třeba Benátky? Stejná situace jako s Babylonem. Je jich u nás hodně. Nejznámější jsou asi ty nad řekou Jizerou, kde svého času pobýval i věhlasný Tycho Brahe, a i náš Bedřich Smetana.
Chcete-li jen k sousedům do Košic, také nemusíte tu naši malou českou zemičku opustit. Máme je u Kutné Hory.
Co? Že chcete dál na východ až do Petrohradu? Klidně, je u Lubence a je tam psychiatrická léčebna.
Pomůcky na cesty
Tak vidíte, jakjste projeli skoro celý svět, aniž jste museli vybrabčit banku nebo své konto v ní. Pravda, asi ty zážitky budou trošku jiné, ale to snad ani nehraje roli. Jistě jste rádi, že jste poznali něco nového a hezkého.