Čekáte miminko? Tohle všechno si předem připravte

Published by on 25. 2. 2022
Categories: Zboží

Konečně se zadařilo a i vy už se připravujete na příchod nového člena rodiny? Tak to je skvělá správa. Pokud ale čekáte děťátko poprvé, možné ještě nevíte, co všechno budete potřebovat, kde co pořídit, a na co se připravit. Z okolí dostanete spoustu rad, jimiž se můžete, ale i nemusíte řídit. Nakonec až to maličké přijde na svět, budete vědět, co a jak. Co si ale všechno připravit předem?

spící miminko

Oblečení

Oblečení pro miminka Kojeneckeobleceni dnes už není tak těžké sehnat, avšak nezapomínejte na to, aby bylo pro vašeho drobečka co nejkvalitnější a nejpohodlnější. Ačkoliv vás možná popadla nákupní nálada, je zbytečné toho pořizovat příliš, protože to děťátko stejně nevynosí všechno. Kupte raději méně, ale zato kvalitních kousků. Děti rychle rostou a nakonec zjistíte, že točíte dokola stále ty samé, oblíbené kousky. Chcete-li se nechat překvapit, jakého pohlaví vaše miminko bude, kupujte barvy neutrální. A rozhodně volte oblečení podle ročního období, do kterého se má miminko narodit. Rozhodně využijete bodýčka, v zimě punčocháčky, v létě raději legínky. Na zimu teplý overal a fusak do kočárku. Čepičku budete potřebovat i v létě, ale jen tenkou, a mějte jich raději vždy více do zásoby, protože mají tendenci se toulat. A do porodnice si pořiďte pěkný komplet, ve kterém půjde vaše miminko domů s plnou parádou.

věcičky pro miminko

Nábytek

Co se nábytku týče, záleží na rozloze vašeho bydlení. Postýlka je důležitá, protože je pro děťátko samostatné spaní nejbezpečnější. Věci jako židličky a schůdky nyní neřešte, a zamyslete se nad tím, co bude potřeba v začátcích. Bude-li mít samostatný pokoj, neváhejte s pořízením přebalovacího pultu, což vám neskutečně usnadní práci. Pokud nemáte místo, bude muset stačit přebalovací podložka. V případě, že chcete mít dítě stále u sebe, na prvních pár měsíců využijete kolébku na kolečkách, nebo pojízdný košík. Také vanička je pro koupání miminka pohodlnější formou.

Doplňky

Ačkoliv budete používat jednorázové plenky, určitě si pořiďte i látkové, které se dají využít na spoustu jiných věcí, dokonce i jako první osuška. Brindáčky, hřebínky, teploměr a další nezbytnosti již jistě máte koupené, a pokud ne, raději dřív, než pozdě.

A především dbejte na kvalitu. Na miminku se nevyplatí šetřit. Stejně jako nekoupíte nekvalitní autosedačku, ani oblečení a doplňky by neměly být nevhodné. Kvalitní a příjemné věci pro své miminko objednáte i z pohodlí domova na ověřeném e-shopu Brumlík, kde si vybere skutečně každý.