Udržet kvalitu bazénové vody lze i bez choru

Published by on 8. 8. 2020
Categories: Zboží

Když vstoupíte do vody na koupališti či v plaveckém bazénu, jste zvyklí, že automaticky ucítíte známý chemický zápach chloru, protože tato látka se k udržení čistoty vody používá od nepaměti. Jenže v dnešní době plné nejrůznějších druhů alergií a kožních nemocí, se může stát, že jste jedním z lidí, kteří trpí alergií na chlor či kožní nemocí, která se po styku s chlorovanou vodou ještě zhoršuje, nebo prostě jen nesnášíte ten neodmyslitelný chemický zápach chloru. Ať už patříte do kterékoliv z těchto skupin https://isport.blesk.cz/losovani-soutezi-2017/losovani-zakladnich-skupin-el/online-prenos%3Fmatch%3D266466 lidí, neznamená to, že se musíte až do konce života vzdávat vodních radovánek v bazénu. Stačí jen využít nabídky tak zvané bezchlorové chemie.

dítě v bazénu

Do řady bezchlorové chemie patří v prvé řadě kyslíkové tablety. Jde o jednosložkový přípravek bazénové chemie určený k dezinfekci bazénové vody, založený na aktivním chloru, který dokonale vydezinfikuje bazénovou vodu, tak jako chlor, ale bez jeho chemického zápachu a hlavně je citlivý k pokožce plavců, a tudíž je vhodný pro ošetření bazénové vody v případech, kdy trpíte alergií či citlivostí pokožky.

vnitřní bazén

V řadě kyslíkových přípravků nenajdete pouze tablety, ale také granulát, ovšem ke každému z těchto přípravků je vhodné pořídit ještě aktivátor, který účinek těchto přípravků zvýší a urychlí. Jak tedy vidíte, v dnešní moderní době lze upravovat bazénovou vodu i bez pomocí chloru. Dokonce i lidé trpící alergií či citlivější pokožkou se nemusí vzdávat koupání v domácích bazénech a mohou si užívat vodních radovánek do sytosti po celé léto bez problémů. Nezapomínejte ovšem, že kyslíkové tablety jsou jednosložkovým přípravkem, a proto stále ještě musíte dodávat do bazénu i další přípravky bazénové chemie, které například srovnávají PH vody či zbavují vodu řas a podobně. Každopádně všechny tyto přípravky a spoustu dalšího vybavení k bazénu najdete u nás na jednom místě.