Světelný zdroj mnoha možností

Published by on 11. 9. 2018
Categories: Zboží

Možnosti v oblasti světelných zdrojů jsou v současné době velice rozmanité. A to nejen v interiérech, ale i ve venkovním osvětlení nebo i pro různé jiné účely. Například pro chovatele exotických druhů terarijních nebo akvarijních zvířat anebo pro osvětlení skleníků. Umělé světlo je zkrátka pro nás už prakticky nepostradatelné. Jestliže hledáte kvalitní zdroj světla pro výlohy, výrobny nebo showroomy, pak jsou ideálním řešením halogenidové výbojky.
v noci světla
· Na jakém principu pracují?
– Jedná se o spojení produktů štěpení halogenidů se zářením par rtuti.
– Výsledkem je kvalitní světelný zdroj, který vytváří vysokou svítivost a dostatečný index barevného podání.
– Právě z tohoto důvodu se využívají a efektivně uplatňují při osvětlování větších prostor, mezi které patří i sportovní stadióny, průmyslové haly nebo nákladové nádraží.

Léčí i krášlí

Své využití našly halogenidové výbojky i při osvětlování různých historických památek. V tomto případě se využívají varianty, které dávají tajemné modré nebo zelené světlo. Důkazem toho, že to byl skutečně dobrý nápad, je osvětlení skalního masivu, na kterém se vypíná jeden z našich nejstarších hradů Český Šternberk. Modrá výbojka se dokonce dostala i do zdravotnictví, kde se využívá k léčení novorozenecké žloutenky.
světlo halogen

Cenově dostupná kvalita

Mezi nejvýznamnější výrobce halogenidových výbojek patří bezesporu Philips a Osram. Značky, které jsou osvědčené časem i svými uživateli. Vyznačují se vysokou kvalitou díky zkušenostem těchto výrobců.
· Ačkoliv se jedná o skutečnou kvalitu, není vykoupena vysokou cenou.
· Tyto výrobky jsou naopak cenově velice dostupné a stačí si tedy jen vybrat variantu, která vám přinese žádoucí osvětlení.
Výbojky, které známe pod označením halogenidové, mají své místo i v polygrafickém průmyslu, kde se uplatňují při řadě fotochemických procesů.